p=105 կպաժ10000 Պա
S=0,1 մմ2
F=?
1մ2=1մ1մ-1000մմ-1000մմ-10000000մմ2
1մմ2=1
1mm2=1/1000000m2=0,000001m2
V=6m^3
S=1,5m2
G=9,8 n/kg=10 n/kg
V=6m3
S=1.5m2
g=9.8 n/kg=10 n/kg
––––––––––––––
p-?
p=F/S=mg/S=rvg/S=2600mkg/3*6m3*10n/kg
_______________________________________
1.5m2